Zwiększenie szybkości ładowania strony
Mobile

Zwiększenie szybkości działania urządzeń mobilnych

6

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak przyspieszyć ładowanie strony na swoim mobilnym urządzeniu. W naszych urządzeniach mobilnych jest o wiele mniej zasobów pamięci RAM zazwyczaj do 3GB w topowych modelach, sprawa wygląda zupełnie inaczej w przypadku komputerów stacjonarnych (PC). Co więc zrobić, aby nasz telefon, smartfon czy laptop był szybszy i sprawniejszy?

 

Jak zwiększyć szybkość działania urządzeń mobilnych?

 

Kwestia jak zwiększyć prędkość ładowania strony na mobile nie jest wcale taka prosta jak by się to mogło wydawać. Istnieje wiele sposobów na przyśpieszenie naszego urządzenia. Czasem będziemy zmuszeni odinstalować inne aplikacje, ale za to będziemy w stanie zyskać na szybkości podczas korzystania z przeglądarki. Dzieje się tak ponieważ pamięć zapełniona w większej ilości niż 50% traci na szybkości (w zależności od producenta wartość ta może być różna, różnica wynosi zazwyczaj kilka %) ponieważ bufor pamięci jest przeciążony innymi zadaniami i nie jest w stanie osiągać tych zawrotnych prędkości, tak jak po jego otwarciu.

 

Kolejnym sposobem na przyśpieszenie naszego urządzenia jest zaktualizowanie zainstalowanego na nim systemu. Programiści co jakiś czas wypuszczają aktualizacje do systemów mobilnych tj. Apple, Android itp. W tych aktualizacjach znajdują się poprawki oraz często dodawane są także kolejne łatki zabezpieczające. Dzięki tym aktualizacjom możemy przyczynić się do przyśpieszenia naszego programu, systemu, ale także możemy polepszyć bezpieczeństwo.

 

Dodatkowa pamięć

 

Następny sposób będzie wymagał skorzystania z naszego budżetu. Czasem nasz telefon lub smartfon ma niewykorzystane lub bardzo znikome ilości pamięci. W nowszych telefonach od firmy apple niewiele możemy z tym zrobić ponieważ pamięć jest wlutowana w telefon i jednym sposobem jest na zwiększenie ilości pamięci jest wymiana na nowszy, lepszy model. Sprawa wygląda zupełnie inaczej w wielu telefonach zawierających system android. Jesteśmy w stanie dodać dodatkowe zasoby pamięci za pomocą dodatkowej kości. Przed zakupem jednak należy się upewnić czy kość będzie kompatybilna z naszym telefonem lub jeżeli posiadamy dwa wejścia na pamięć czy, aby na pewno jest identyczna z aktualnie posiadaną.

 

Czyszczenie niepotrzebnych plików

 

W naszych przeglądarkach możemy też przyczynić się do przyśpieszenia ich działania. Aplikacje, które pomogą nam dodatkowo uzyskać lepsze prędkości to np. CCleaner, aplikacja ta oczyszcza nasz system i usuwa wszystkie niepotrzebne już pliki. Zwalnia bufor dzięki czemu przeglądarka może skorzystać z dodatkowych zasobów pamięci.

Przydatny dodatek, który warto zainstalować to także Disconnect, który zoptymalizuje i wyłączy niepotrzebne elementy na stronie.

Zwiększenie szybkości działania urządzeń mobilnych
Oceń post